Як розрахувати кількість секцій радіаторів опалення.

Iak rozrahuvati kіl`kіst` sektcіi` radіatorіv opalennia.Для кліматичної зони України та європейської частини Росії, за стандартних умов (одне вікно, одні двері, одна зовнішня стіна, звичайні вікна), прийнято брати 41 Ватт теплової потужності на 1 м3 об’єму приміщення. Виходячи з цього, не важко розрахувати кількість секцій радіаторів необхідних для обігріву приміщення.

Розглянемо на прикладі кімнату 4 м на 5 м із стандартною висотою стелі 2,7 м. Для початку знайдемо обсяг нашої кімнати 4 * 5 * 2,7 = 54 м3. Тепер помножимо отриманий обсяг на 41 Ватт 54 * 41 = 2214 Ватт, стільки нам буде потрібно для обігріву кімнати. Якщо ви вже визначилися з вибором радіаторів опалення, то можна розрахувати їх кількість, знаючи тепловіддачу однієї секції. Я візьму для прикладу 180 Ватт тепловіддача однієї секції радіатора, тоді їх кількість буде дорівнювати 2214/180 = 12,3, отримане число округлимо до 13. Тобто, для обігріву нашої кімнати нам знадобиться 13 секцій радіаторів по 180 Ватт кожна.

Якщо двері в кімнату виконані аркою і не закриваються, по її площі слід додати площу сусіднього приміщення.

Наш розрахунок був проведений за умови, що температура теплоносія становить 70 С, якщо у вас ця температура нижче то слід відповідно збільшувати кількість секцій. Так само необхідно враховувати тепловтрати приміщення. Склопакет зменшить втрати тепла на 15-20%, відповідно можна зменшити кількість секцій. Якщо кімната кутова, то тепловтрати приблизно на 20% будуть більше. Так само можна врахувати тепловтрати в залежності від ступеня утеплення ваших стін, розташована кімната на першому, або останньому поверсі.

Якщо Ви збираєтеся замінити чавунні батареї на інший вид радіаторів, то можна провести більш легкий розрахунок. Для чавунних радіаторів з міжосьовим відстанню 600мм тепловіддача становитиме 150Вт. Вам просто потрібно взяти кількість встановлених у вас секцій радіаторів і помножити їх на 150Вт, отримаєте загальну кількість тепла одержуваного Вашими чавунними батареями. І знаходимо, як було описано вище, кількість секцій радіаторів іншого виду. Можна взяти поправку на те, холодно у Вас було з ними, або жарко, відповідно додати або відняти кілька секцій.

Якщо ви збираєтеся закрити радіатори декоративною панеллю, то врахуйте що це приведе до втрати 20-30% тепловіддачі радіаторів.