Як монтувати клейову систему з ПВХ / ХПВХ.

Технологія виробництва і монтажу систем Х-ПВХ прийшли в Європу зі Сполучених Штатів Америки. Вперше в Східній Європі ця система з’явилася більше 10 років тому. З цього часу дані інсталяції з успіхом використовуються в індивідуальному і масовому будівництві, у промисловості, в станціях водоочищення, лабораторіях, басейнах і в багатьох інших місцях.

Монтаж клейової системи.

Елементи клеєних систем використовуються для монтажу нових або модернізації старих трубопроводів:
♦ системи холодного і гарячого водопостачання з ПВХ і ХПВХ;
♦ систем кондиціонування (елементи з ХПВХ і ПВХ);
♦ промислових інсталяцій для рідин хімічного призначення (елементи з ПВХ і ХІВХ). Фахівці відзначають наступні переваги клейової системи з ПBX і ХПВХ:
♦ монтаж систем простий і легкий, не вимагає спеціального обладнання;
♦ системи водопостачання ПВХ / ХПВХ призначені для з’єднань з вже існуючими трубами з металу або пластику;
♦ інсталяції ПВХ / ХПВХ не схильні до корозії, на них не осідає камінь;
♦ система на клею в 5-10 разів довговічніші, ніж сталева;
♦ система ПВХ / ХПВХ дешевше, ніж металеві труби;
♦ в такій системі мінімальне тиску;
♦ система ПВХ / ХПВХ краще, ніж тр \ б з металу, переносить гідроудари і вібрації;
♦ система ПВХ / ХПВХ має в 300 разів меншу теплопровідність, ніж сталь, і в 2500 разів меншу теплопровідність, ніж мідь;
♦ система ПВХ / ХПВХ не проводить електричного струму і не підтримує горіння;
♦ матеріали системи ПВХ / ХПВХ стійкі до впливу більш ніж 400 хімічних субстанцій.

Кріплення труб. Труби ПВХ / XПBX слід кріпити до конструкційних елементів за допомогою хомутів, відповідних діаметру труби. Хомути не повинні дуже щільно прилягати до труб, щоб не призвести до їх поломки. Хомути-тримачі повинні прилягати до труб настільки щільно, щоб не допускати їх поздовжнього переміщення. Допускається лише таке кріплення труб, яке дозволяло б трубі обертатися навколо своєї осі. Постійне ж кріплення труби, використовується у випадку, коли необхідно щільне кріплення таких елементів, як вентилі, перехідники та ін У цій ситуації важливо, щоб конструкція брала на себе сили, діючі на трубопровід. Для вертикальної розводки відстань між опорами можна збільшити на 20%. Однак слід пам’ятати, що вертикальні труби повинні мати кріплення поблизу всіх переходів через перекриття, а також при розгалуженнях та змінах. Направлення на 90 °.
Типи компенсацій (Мал. 1).

Монтаж клейової системи.

Труби б з ХПВХ при зміні температури схильні термічному подовженню. Для труби ХПВХ довжиною 1 м при зміні температури на 10 ° С її величина становить 0,62 мм. Збільшення довжини при зміні температури слід визначати на відрізку між двома постійними точками системи. На довгих відрізках системи виникає необхідність у штучному компенсації за допомогою компепсаторов типу: L (рис. 1, А), Z (рис. 1, В) або U (рис. 1, С).
Величину компенсації треба визначити, користуючись номограмою. Точки кріплення повинні дозволяти трубах пересуватися під час роботи системи. У кожному проекті мають бути враховані проблеми термічного подовження труб.
Установка в борознах (траншеях) під підлогою і штукатуркою. При установці системи центрального опалення та гарячого водопостачання необхідно врахувати значну термічну розширюваність застосовуваного матеріалу, тому не рекомендується допускати контакту труби з розчином, який буде заливатися в канал. У разі якщо труби заливаються розчином, їх необхідно укладати в захисній оболонці. Місця розгалуження і точки зміни напрямку фасонних деталей, слід ізолювати еластичним матеріалом, залишаючи місце на компенсаційну подовження (рис. 2, А).

Монтаж клейової системи.

Забороняється цементація труб без ізоляції (рис. 2, В). У місцях виходу системи на поверхню труби повинні з’єднуватися із захисними муфтами (рис. 2, З) пли бути ізольовані (рис. 2, D). Для установки систем під підлогою рекомендується використовувати таке ж кріплення, як і для зовнішнього обладнання (укладання сітки і штукатурки).
Установка труб на стінах і в стінних каналах. Виключні вимоги пред’являються до систем центрального опалення та гарячої води. Пов’язано це з великою термічної розширюваністю застосовуваного матеріалу. Тому важливо, щоб стояк і розподіляють труби були змонтовані без будь-яких напружень і як можна більш частим використанням автокомпенсація. Це означає, що монтаж деталей слід виконувати на достатній відстані від пунктів зміни напряму і розгалуження системи. При проході труб через будівельні огородження (стіни, перекриття) труби слід встановлювати в ізолюючих захисних муфтах або в трубах більшого діаметру. У місцях проходу не повинно бути ні трубних з’єднань, ні кріплень. Стояках та розгалуженням в стінних каналах слід забезпечувати можливість компенсаційного зміни довжини. Досягається це за допомогою відповідно до встановленої вертикальної труби в каналі, монтажу компенсаційного плеча або збільшення отвори для виведення розгалуження. Кожна зміна напряму системи слід використовувати для самокомпенсації. З’єднання з металевими трубами. У системах з холодною водою для з’єднання з металевою муфтою потрібно використовувати з’єднувальні елементи з зовнішньою різьбою.
Не рекомендується поєднувати пластикові з’єднувальні елементи з внутрішнім різьбленням з металевим елементом із зовнішнім різьбленням. Коли використання такого з’єднання необхідно, слід дотримуватися обережності. Ущільнення різьбових з’єднань слід виконувати за допомогою тефлоновою стрічки. У системах центрального опалення і гарячої води для з’єднання труб ПВХ / ХПВХ зі сталевими трубами, обігрівачами, вентилів і т.д. слід використовувати металеві муфти. Забороняється використання гвинтових з’єднань XПВХ-метал у системах центрального опалення і гарячої води.

Монтаж клейової системи.

З’єднання з обігрівачами води. Підключаючи обігрівачі води та котли центрального опалення, слід звернути увагу на захист труб від високої температури. Обігрівальні пристрої, до яких підключаються труби ПВХ / ХПВХ, повинні мати термостатичні запобіжники, що захищають від перегріву (їх температура не повинна перевищувати 90 ° С. Не слід встановлювати труби ПВХ / ХПВХ в безпосередній близькості від нагрівальних приладів (наприклад, котлів). Їхня поверхня може розігріватися до температури, вищої 90 ° С. У таких випадках необхідно між нагрівальним приладом і трубою ПВХ ХПВХ встановити додаткову металеву трубу довжиною L не менше 0,3 м при температурі води до 60 ° С і не менше 1 м для температур вище 60 ° С. У бойлерах, котлах та інших нагрівальних приладах з проточною водою слід встановлювати запобіжний клапан і зворотний клапан у системі подачі води. Підключення змішувачів. Для підключення суміші гелів до труб ПВХ / ХПВХ, необхідно встановити незалежне кріплення. В асортименті ви знайдете: монтажні коліна (латунні з різьбленням, латунні з переходом на ХПХВ), монтажні панелі двох видів. При підключенні латунних елементів до труб XПXB необхідно дотримуватися правила, описані вище.