Експлуатація систем газопостачання.

Експлуатація систем газопостачання.При витоку газу в приміщенні утворюється небезпечна газоповітряна суміш, яка при найменшій іскрі може вибухнути і спричинити серйозні руйнування аж до людських жертв. Витік газу або його неповне згоряння можуть викликати отруєння людей, особливо при поганій вентиляції і неправильному режимі спалювання газу.

У населених пунктах створюється спеціальна служба експлуатації газового господарства, яка веде суворий контроль за станом усіх елементів газового господарства та за виконанням «Правил безпеки в газовому господарстві».

До служби експлуатації входять: працівники міського та районного управлінь, обслуговуючий персонал окремих ділянок і об’єктів. Експлуатацію систем газопостачання житлових, громадських будівель та окремих підприємств здійснюють бригади фахівців-сантехніків, які добре знають газове господарство, правила експлуатації, ремонту і техніки безпеки.

Для успішної роботи експлуатаційний персонал повинен мати необхідну технічну документацію, виконавські креслення, акти на приховані роботи, акти всіх випробувань трубопроводів і обладнання, інструкції з експлуатації і т. і.

Газопроводи житлових будинків з встановленими газовими приладами після монтажу випробовують на герметичність з’єднань тиском 400 х 105 МПа, а при використанні зрідженого газу — тиском 500 х 1005 МПа.