Установка в будинку автоматизованої системи опалення — реальна можливість істотної економії при подальшій експлуатації.

Установка в будинку автоматизованої системи опаленняУстановка в будинку автоматизованої системи опалення. Основний елемент комфорту — те, що власник будинку керує не температурою теплоносія в котлі, а температурою в приміщенні. Ступенем участі людини в даному процесі і визначається рівень автоматизації системи опалення.

Перше, на що звертають увагу постачальники опалювальних систем, — комплексність.
Системи опалення повинні проектуватися одночасно з будівлею.

Крім того, система опалення повинна розглядатися в єдності з теплоізоляцією будинку і системою вентиляції. Проектувати будівлю, а потім під неї проектувати систему опалення — це викличе безліч нестиковок і складнощів.

Тому при виборі як самої опалювальної системи, так і способу її автоматизації потрібно перш за все знати, будинок якої площі, конструкції і проектування буде опалюватися. Тонкощі та особливості управління опаленням вибираються для кожного конкретного будинку в процесі ретельного аналізу його проекту. Ув’язка трьох або чотирьох інженерних рішень в систему спроектованої вже будівлі вимагає переробки проекту, а це додаткові витрати.

Існують варіанти, коли будівля вже будується і під будуєму або вже побудовану будівлю починають проектувати систему опалення. Це найбільш дорогий варіант, тому що призводить до необхідності переробляти початковий проект.
При реконструкції системи опалення вже побудованого котеджу перше, що необхідно провести, це так званий енергоаудит.

Особливості управління.

Управління системами опалення має широкі можливості, що дозволяє регулювати роботу котла, заощаджуючи витрати на опалення. Розрахувати необхідну кількість котлів в будинку (якщо велика площа) або їх потужність можна, але в цьому випадку також доведеться переробляти розрахунок теплоізоляції будинку.
Найпростіший спосіб керування системою опалення: у приміщенні встановлюється кімнатний термостат.

При досягненні заданої кімнатної температури він вимикає нагрів котла. Перевагою кімнатних термостатів є їх невелика вартість, адаптація до будь-якого котельного устаткування, доступність і простота в експлуатації. Виробники кімнатних термостатів пропонують широку гаму приладів від простих механічних до тижневих програматорів з цифровою індикацією. Все більшою популярністю користується погодозалежна автоматика. Основним принципом її є те, що при будь-якій зміні температури на вулиці температура в приміщенні не змінюється. Дана автоматика дозволяє підтримувати в різних приміщеннях різну температуру (наприклад: вітальня +24 ° С, спальня +22 ° С, зимовий сад +26 ° С). При цьому участь людини зводиться до установки значення кімнатної температури.

Існують також накопичувачі тепла, з допомогою яких можна збільшити об’єм теплоносія за рахунок установки великої ємності з теплоізоляцією. Таким чином, система може споживати електроенергію тільки в нічний час, для того щоб вночі можна було накопичити підвищену потужність, а вдень її віддати. Нічний режим використання електроенергії є економним, однак встановлення такої системи вимагає від господаря будинку додаткових витрат.

Особливу увагу привертають
радіокеровані програматори з цифровою індикацією, які дозволяють організувати управління системою опалення без прокладання додаткових проводів по будинку.

Це системи автоматики, які дозволяють підтримувати температуру в приміщенні за заздалегідь заданим графіком. Недоліком є те, що температура в приміщенні коливається у великих межах (± 3 ° К) і що температура котла постійно підтримується з великим запасом. Переваги — комфортна температура приміщення, можливість програмування роботи системи опалення на тиждень, місяці і на рік, програмування низької температури під час вашої відсутності або під час сну, підтримання тільки необхідної температури котла — все це дозволяє економити паливо до 35% і окупити витрати на котельне обладнання протягом декількох років.

Які бувають типи газового обладнання.

Типи газового обладнанияНа сьогоднішній день на ринку є величезний вибір газового обладнання, зокрема газових котлів. За типом монтажу вони діляться на:

— Підлогові;
— Настінні.

За принципом дії газові котли ділять на:

— Енергозалежні;
— Енергонезалежні;
— Конденсаційні.

Підлогові котли відрізняються величезним асортиментом вибору по потужності, здатності обігріти великі приміщення, можливість встановлення на них бойлера для забезпечення будинку гарячою водою.

Настінні котли відрізняються компактністю, вбудованими системами безпеки, наявністю розширювального бака та циркуляційних насосів, які сьогодні більш доступні за ціною.

Енергонезалежні котли з природною циркуляцією за теперішніми мірками далекі від досконалості. Вони мають великий діаметр трубопроводу, відкритий розширювальний бак. Не дають можливості гнучко регулювати температуру повітря в приміщенні. У той же час приміщення, в якому встановлений котел з камерою згорання відкритого типу, повинно мати припливну і витяжну вентиляцію, а так само димохід.
Енергозалежні котли мають розширювальний бак закритого типу, спеціальні циркуляційні насоси і повну автоматику для керування котлом. По суті, вони є міні-котельні. Однак при такому котлі безперебійна робота всієї опалювальної системи залежить від рівня напруги в електромережі в 230 ± 10% і вимагає стабілізатора напруги.

Котли конденсаційного типу , мабуть, найбільш надійні та економні по витраті газу. Вони так само мають низький рівень продуктів згоряння. Принцип роботи їх роботи заснований на використанні тепла, яке віддає водяна пара при конденсації. Практично всі котли такого типу навісні. Термін їх служби в два-три рази більше, ніж перших двох категорій. Однак вартість їх вище в 1,5-2 рази.