Прокладання каналізації

Прокладання каналізаціїОднією з головних складових монтажу інженерних систем є прокладання труб каналізації. Загальновідомо, що прокладання каналізації грає першорядну роль у створенні комфортних санітарно-гігієнічних умов проживання. Конструктивно каналізація будь-якої будівлі ділиться на внутрішню і зовнішню системи каналізації. Внутрішня каналізація — це виведення труб до місця, де проходить зовнішнє каналізаційний стік. Зовнішня каналізація — це або автономна система очищення фекального стоку, або прокладка каналізаційних труб та врізка їх у систему централізованої системи каналізації. Монтаж інженерних комунікацій включає також і прокладку зовнішньої каналізації. Місце врізки часто є проблемним місцем при будівництві інженерних мереж, тому прокладку зовнішньої каналізації слід доручати тільки грамотним фахівцям.

До процесу прокладки інженерних комунікацій залучаються надійні професіонали, які здатні спроектувати складну систему прокладання каналізаційних труб, з огляду на тип труб, ухили трубопроводу, обсяги стічних вод та інші фактори, що впливають на безвідмовну роботу каналізаційної системи. У проекті визначаються місця прокладання труб каналізації, сантехніка та її установка, місця вентиляційних отворів та інше. Процес прокладки каналізації здійснюється в точній відповідності з проектом. Робітники з монтажу повинні бути досить досвідченими фахівцями, щоб по завершенні прокладки каналізації мешканці не мали проблем з ремонтом і перевстановлення даного виду інженерних мереж.

Монтажна система для підвісної сантехніки

Монтажна система для підвісної сантехнікиЯкщо ви є щасливим володарем просторої ванної кімнати або санвузла, ви можете віддати перевагу традиційному варіанту оформлення простору, розмістивши сантехнічні пристрої уздовж стін приміщення … Проте, сучасні технології дозволяють вам створити додатковий перегородковий блок і підвісити на нього раковину або унітаз. Пограйте з обсягами ванної кімнати, змонтувавши конструкцію з металевих профілів для підвісної сантехніки, і ваше приміщення знайде неповторну оригінальність. З нашого матеріалу ви дізнаєтеся більше про систему монтажу підвісного обладнання.

Фактично, монтажна система для встановлення сантехніки (інсталяційна система) являє собою конструкцію, яка дозволяє надійно закріпити будь сантехнічний прилад на додатковому перегородці приміщення. Для цього з металевих профілів і сполучних вузлів збирається міцна рама, яка жорстко фіксується до стіни і бетонною основою. Бетон попередньо слід перфорувати для установки кріпильних елементів.

Внутрішній простір конструкції дозволяє змонтувати будь-яку ізоляційну систему, а також розмістити необхідні елементи комунікацій (труби зливні бачки). Зовні профілі облицьовуються вологостійким гіпсокартоном. Гіпсокартонні покриття в свою чергу відбувається кахлем або забарвлюється в необхідний колір, згідно стилістичної спрямованості загального оформлення ванної.

Сантехніка закріплюється за допомогою завчасно вкручених шпильок (до фінішної обробки). Компактна конструкція може вселяти сумніви у своїх несучих здібностях. Тим не менш, виробники впевнені в якості своєї продукції і стверджують, що стійка система з легкість витримає сукупна вага сантехнічного пристрою і людини.

Зверніть увагу, що випускаються різні варіанти модульних конструкцій:

— Для кріплення унітазів;
— Для кріплення пісуарів, раковин і біде.

Переваги модульної монтажної системи

1. Висока швидкість і легкість монтажу
2. Надійність якості кріплення
3. Можливість створити приміщення з креативним дизайном
4. Естетичний вигляд ванної або санвузла (за рахунок маскування всіх елементів комунікації всередині конструкції)
5. Економне використання простору (товщина конструкції до 15 см)
6. Можливість регулювання системи по висоті (до 20 см)
7. Гігієнічність (підлога під сантехнікою залишається вільним для прибирання, та й чистити вмуровані в конструкцію труби вам навряд чи доведеться)
8. Ізоляція звуків (зливний бачок буде функціонувати значно тихіше)

Системи примусової каналізації (фекальні насоси)

Системи примусової каналізації (фекальні насоси)Необхідність встановлення систем примусової каналізації (фекальні насоси) часто виникає не тільки при будівництві індивідуальних житлових будинків, а й під час ремонту і перевлаштування звичайних квартир. Фекальні насоси дають можливість втілювати в життя будь-які інженерні і дизайнерські рішення і дозволяють розміщати кухню, ванну кімнату або туалет без жорсткої прив’язки до каналізаційного стояка. Іноді неможливо зробити будинок або квартиру максимально комфортною без перенесення санвузла або кухні на місце, віддалене від стояка. Питання можна вирішити традиційним способом, простягнувши труби. Але цей процес трудомісткий, дорогий і досить незручний.

Системи примусової каналізації (фекальні насоси)

Фекальний насос (система примусової каналізації) Необхідність встановлення систем примусової каналізації (фекальні насоси) часто виникає не тільки при будівництві індивідуальних житлових будинків, а й під час ремонту і перевлаштування звичайних квартир. Фекальні насоси дають можливість втілювати в життя будь-які інженерні і дизайнерські рішення і дозволяють розміщати кухню, ванну кімнату або туалет без жорсткої прив’язки до каналізаційного стояка. Іноді неможливо зробити будинок або квартиру максимально комфортною без перенесення санвузла або кухні на місце, віддалене від стояка. Питання можна вирішити традиційним способом, простягнувши труби. Але цей процес трудомісткий, дорогий і досить незручний.

Прокладання водопроводу

система водопостачанняБудь-який проект прокладки інженерних комунікацій обов’язково включає в себе водопровідну мережу, а часто і пожежне водопостачання, з установкою і обслуговуванням гідрантів, оскільки вимоги до техніки безпеки в останні роки зросли. Для кожного будівельного об’єкта система водопостачання закладається в загальну схему монтажу інженерних мереж, оскільки потреба майбутніх мешканців у гарячій і холодній воді повинна бути задоволена. Прокладка водопостачання необхідна для підключення до центральної системи водопроводу в міському будівництві або являє собою створення автономного забору води з свердловин або водойм у котеджної забудови.

Підбір матеріалу труб для прокладання водопроводу здійснюється на підставі умов подальшого функціонування системи; до труб підбираються відповідні фітинги та запірна апаратура (вентилі, крани). Зазвичай внутрішні труби виготовляють із ПВХ, металопластика, міді і сталі. Більш сучасними і більш зручними в монтажі є труби з ПВХ та металопластику; мідні труби вважаються престижніше всіх іншої і обходяться дорожче. Прокладка зовнішніх мереж водопроводу виробляється з більш дешевих матеріалів: поліетилену низького тиску (ПНД) і поліпропілену. Труби з неметалічних матеріалів мають обмеження на гранично допустимий тиск.

У будівництві інженерних мереж однією з найдорожчих послуг є приховані сантехнічні роботи з прокладання водопостачання, тому для їх виконання слід звертатися до найбільш добре зарекомендували себе фахівцям. Як правило, перед початком робіт з прокладання водопроводу замовнику надається проект водопровідної системи з розрахунком всіх передбачуваних витрат на витратні матеріали і монтажні роботи. Монтаж водопроводу відбувається дуже швидко і оперативно, якщо співробітники відповідної фірми достатньо кваліфіковані та технічне забезпечення робіт з прокладання інженерних мереж відповідає необхідному рівню.

Будівництво ключового колодязя

Будівництво ключового колодязяЦе самий простий і недорогий вид колодязів. Вони бувають двох видів: висхідні та низхідні.

Будівництво висхідного ключового колодязя починається з вибору місця виходу на поверхню. Обране місце ключа розрівнюють і поглиблюють. Стінки поглиблення зміцнюють цеглою або камінням. У поглиблення встановлюють зруб колодязя, який може бути дерев’яним (бочка без дна, ящик) або бетонним.

Встановлювати зруб колодязя треба так, щоб його нижній край знаходився нижче верхнього рівня підйому води. Висота ж зрубу може бути різною. Якщо верхній край зрубу набагато перевищує верхній рівень підйому води, то в ньому необхідно проробити зливний отвір, щоб вода не пішла з колодязя. Оскільки зливну воду необхідно відводити як можна далі, для неї треба вирити глибоку канавку. Стіни такої канавки обмазують товстим шаром глини і викладають каменем-плитняком.

Зазори між стінками поглиблення і стінками зрубу заповнюють густим розчином жирної глини. Товщина глиняного шару треба щоб була не менше 20-25 см. Верхній шар глини навколо зрубу засипають гравієм, щебенем або закривають каменем-плитняком.

На дно колодязя насипають гравій, щебінь або великий річковий пісок, який попередньо ретельно промивають. Товщина донного покриття повинна бути не менше 10-15 см. Навколо колодязя роблять вимощення з товстого шару жирної глини, який зверху покривають каменем-плитняком, цеглою, бетоном або асфальтом.

Щоб було зручно набирати воду, не забруднюючи при цьому колодязь, в стінці зрубу можна влаштувати лоток для стоку води.

Після того, як з криниці набрали воду, його треба обов’язково закрити щільною кришкою, щоб уберегти від потрапляння атмосферних опадів і сміття. Навколо колодязя на відстані 2-4 м бажано зробити огорожу.

Особливості конструкції низхідного колодязя пов’язані з якістю води в спадному ключі: вона може містити в собі частки грунту, мулу і пр.

Встановлюваний у поглибленні зруб може бути виконаний з будь-якого матеріалу, але його дно обов’язково повинне мати тверде покриття з каменю, цегли, бетону або дерева.

Крім того, він повинен мати поперечну перегородку, щоб вода, відстоюючись внизу, надходила наверх вже очищеною. Надлишки води через зливний отвір відводяться по канавці, як у висхідному ключовому колодязі. Замість зрубу можна використовувати будь-яку трубу, встановивши в ній ємність для очищення води, засипану з боку води щебенем або гравієм. У перегородку вставляється одна або кілька труб меншого діаметра.

Найбільш поширеними є системи водопостачання

водопостачанняЗанурювальні насоси

У наш час найбільш поширеними є системи водопостачання, які грунтуються на використанні підземних вод, найчастіше їх можна зустріти в сільській місцевості, невеликих містах і на промисловому виробництві. У таких випадках використовуються занурювальні насосні агрегати, призначені для перекачування води з безпосереднім зануренням у неї і застосовуються при великій глибині джерела (тобто у випадках, коли застосовувати поверхневі насоси неможливо). Насоси такого типу можуть бути використані для свердловин діаметром від 90 мм і більше. Окрім систем водопостачання, заглибні агрегати використовують в системах водозниження для будівельних робіт, а також у системах вертикального дренажу.

Свердловинні насоси забезпечують високий напір і призначені для підйому води з артезіанських свердловин, а також для використання в шахтних колодязях, технологічних ємностях. Дія свердловинних насосів засноване на принципі створення тиску знизу, достатнього для підйому води, на противагу відкачування повітря для підйому води зверху.

Погружной насос може використовуватися в будь-яких колодязях (свердловинах) глибиною від 2 до 300 метрів. Пристрій не вимагає спеціального монтажу і працює у воді практично безшумно, однак для його обслуговування насос необхідно виймати з свердловини (колодязя).

Найбільш використовуваними в побуті є відцентрові й гвинтові заглибні свердловинні насоси.

Відцентрові насоси становлять дуже великий клас насосів. Створення тиску або перекачування рідини проводиться за допомогою відцентрових насосів обертанням одного або декількох робочих коліс. Відцентрові електронасоси працюють в системах автоматичного водопостачання, використовуватися для поливу садів і городів. Вони здатні створювати великий тиск, і відрізняються високою продуктивністю, але є сприйнятливими до домішок у рідині, що перекачується.

Гвинтові насоси є менш сприйнятливими до домішок у рідині, що перекачується, але їх продуктивність менше ніж у відцентрових. Вони мають такі переваги при перекачуванні різних рідин:

Рівному не пульсуючий потік на виході;

пропорційна перекачування, що дозволяє дозувати перекачується речовина;

можливість створювати великий тиск;

перекачування суспензій без порушення структури та руйнування включень;

перекачування високов’язких рідин;

перекачування рідин з абразивними включеннями і високим вмістом сухої речовини без зносу.

Принцип роботи заглибного насоса свердловини можна побачити на відео, на прикладі роботи системи водопостачання, побудованої на базі заглибного насоса GRUNDFOS

Інженерні системи — важлива складова

Інженерні системиБудь-яка нерухомість, будь це житловий будинок, торговий або логістичний центр, потребують інженерних системах, життя або робота без яких буде вельми не комфортною. Безумовно, одне лише їх присутність не здатне привнести зручності. З цього багато що залежить від якості виконаних робіт з проектування та монтажу систем водопостачання, опалення, вентиляції, кондиціонування, каналізації, електропостачання, систем пожежогасіння і т.д. На якість функціонування інженерної системи будь-якого будівельного об’єкта істотно впливає професіоналізм проектної компанії виконує проектування інженерних мереж і якості матеріалів, які застосовуються при монтажі. Вибираючи компоненти для інженерних комунікацій, які відповідають високим вимогам, можна буде експлуатувати мережі протягом тривалого часу. При виборі елементів інженерної системи, слід пам’ятати про необхідність їх взаємної сумісності. Важливо, щоб це було передбачено перед тим, як буде здійснено монтаж інженерних мереж. Первісним етапом роботи з монтажу інженерних мереж, є проектування, в процесі якого затверджується матеріали, місця проведення та способи монтажу комунікацій згідно з ГОСТами, архітектурним проектом будівлі та економічною рентабельністю. Якісно виконаний проект забезпечить економічність робіт і довговічність функціонування інженерних мереж. Таку і відповідальну роботу варто довірити професіоналам зарекомендували себе на ринку проектування інженерних мереж. Іншим фактором, який впливає на якість і час експлуатації інженерних комунікацій, є рівень професіоналізму фахівця, що виробляє монтаж. Висока кваліфікація майстра і досвід роботи є гарантією безпеки та надійності інженерних систем. Системи вентиляції, системи опалення та інші інженерні комунікації, виконані досвідченими фахівцями, прослужать довго, не вимагаючи ремонту інженерних мереж протягом тривалого терміну.

Матеріал для труб системи опалення квартири

системи опалення квартириПерше, що ви побачите, зайнявшись дослідженням цього питання — сайти фірм, які виробляють та вмонтовують системи з різноманітних пластикових і металопластикових труб з описом (рекламою) своєї продукції. Ніхто не рекламує і не агітує за труби сталеві. Не агітує і не рекламує тому, як сталеві труби — хліб промисловості і будівництва! Ви де-небудь рекламу хліба бачили? Правильно! Хліб всі беруть і без реклами.
Основні переваги пластикових труб в тому, що вони не іржавіють, мають гладкі внутрішні стінки, які менше заростають відкладеннями і сміттям, необтяжливі для монтажу і зручні для транспортування. Ви прочитаєте там, наскільки вони краще нікому тепер вже не потрібних, звичайних сталевих і, в силу неадекватною дорожнечі, мідних труб.
Дійсно! З одного боку ми постійно чуємо про аварії в тепломагістралях, на телеекранах миготять кадри згнилих підземних теплотрас — це проблема вже національного масштабу … читаємо про недоліки сталевих труб на сайтах, що рекламують різноманітні пластики. З іншого боку в газетах пишуть про торговельні війни, що розгорається на ринках чорних металів і сталі, про торговельні заборонах і обмеження на постачання сталевих труб в різні регіони, про війни за ринки металопрокату. Статистика говорить про випуск більше 6 мільйонів тонн сталевих труб лише однієї РФ. Мимоволі виникає запитання: а кому ж ще потрібні такі погані і старі матеріали — сталеві труби? Хто ще ними користується, коли існує новий, такий гарний — прогресивний і просунутий матеріал, як пластик, і все, що з нього робиться, у тому числі труби. І чому цікаво в самій Німеччині обсяг застосування пластикових труб не перевищує 10% від загального обсягу ринку. Одним з головних аргументів виробників пластикових труб є нібито довгий термін служби, який за її власними оцінками становить не менше 50 років, тобто прирівнюється до найдовговічнішим — мідними трубами, у той час як термін служби сталевих труб за загальноприйнятими нормативами не перевищує років 20.
Сталеві труби.
Дійсно сталеві труби служать близько 20 років, тільки от де, в яких умовах служать? Експлуатуються ці труби в якості комунальних магістралей багатоповерхової забудови, під землею, при поганому зовнішньому утепленні, при температурі теплоносія, що наближається до кипіння, і тиску більше 6 атмосфер, і гідроудару, що доходять до 12-15 атмосфер. Саме в таких пекельних умовах служать навіть не 20 років, а багато довше, служать — в режимах, в яких будь-яка пластикова і металопластикова труба 15 хвилин б не простояла б! А скільки сталеві труби служать в звичайному багатоповерховому міському будинку, будучи заштукатурені в кам’яні стіни або у відкритому вигляді? У моєму відносно новому будинку — вже 25 років, а в сталінському багатоповерховому будинку будівлі 1940 року, в будинку № 12 на Бережковській набережній, що недалеко від Київського вокзалу в Москві, заміна труб відбувалася тільки в 2002 році. Заміна робилася не через аварії чи скарг на опалення, а заміна робилася планова. От саме після заміни і почалися аварії і скарги на опалення, але, втім, це вже зовсім інша історія. Причому зварювальники говорили, що рідні труби спокійно б ще років 20 протягнули без заміни, але план є план, і тут вже нічого не вдієш …
В умовах, коли тиск доходить до 6-7 атмосфер і температура води досягає 90 градусів, і гідроудари … пластикові труби незастосовні.
Років п’ять тому серед гостей за вечерею (на дні народження) було порушено ця тема. Раптово почувши краєм вуха слово металопластик всіма шановний банкір, схопившись з стільця і жестикулюючи, з виряченими очима живописав жахливу історію про те, що мав нещастя, не вдаючись у тонкощі технічних питань, дати добро на підключення додаткових радіаторів металопластиковими трубами. Намалювати, як був розбуджений вночі струменем окропу, шмагати з місця розриву труби прямо на ліжко, про те, яке це екстремальна пригода — прорив трубопроводу, звідки під страшним тиском б’є на тебе, напівсонного, окріп. Вода лилася більше години, поки розшукували аварійну бригаду, відключивши стояк. Справа була в будинку на Кутузовському проспекті, на 4 поверсі, внизу також перебували квартири дуже поважних людей. Збиток був запаморочливий. Зате металопластикову трубу так зручно і необтяжливо було монтувати будівельникам …
Унаслідок механічної міцності і маленького температурного коефіцієнта розширення сталева труба конкурентів у системах теплопостачання та водопроводу в багатоповерхових міських будинках реально в даний час не має. Тільки ось нікому нецікаво зі сталевими трубами працювати: вони важкі, прямі (до 12 метрів), брудні — їх важко транспортувати. Найнеприємніше у цій справі: вони монтуються газозварювання, а це вже зовсім погано, це важкі, потенційно вибухонебезпечні балони з ацетиленом і киснем, шланги, пальники, досвід і кваліфікація робітників … Тут реальне майстерність потрібно! Людей, що бажають працювати з такими технологіями, зараз вдень з вогнем не знайдеш.
А скільки живуть сталеві труби в звичайному двох — трьох поверховому будинку в системі опалення з атмосферним тиском і температурою не більше 50-60 градусів? Система опалення з чавунними радіаторами спокійно простоїть більше століття … втім, чому простоїть? Є прецеденти: система опалення в цьому будинку, зроблена в кінці 19 століття, успішно функціонувала ще в 80 х роках століття 20 го. Котел топився вугіллям, будинок площею більше 1000 м2.
Ще одна перевага сталі, яке важко переоцінити — найнижчий серед матеріалів труб коефіцієнт температурного розширення (у міді в 2 рази більше, у пластиків у 15-20 разів більше). Це означає стабільність розмірів — ніякі інші труби, крім сталевих, не можна заштукатурювати в стіни і заливати в підлоги без демпфуючих (компенсуючих) конструкцій типу гофротрубок або м’яку ізоляцію.
— Ну і що? Всі спеціально теплоизолируют трубу в стіні!
— Теплоизолируют? Ви задавали питання, для чого або з якою метою вони це роблять?
— Звичайно, щоб тепло не йшло в стіну або підлогу дарма!
— Так, правильно, таке відбувається в не утеплених будинках. Якщо будинок правильно (добре) утеплений, такого бути не може. Як може тепло йти даремно? У утепленому будинку потрапило в стіну тепло нікуди не пропадає й у будь-якому випадку виявляється в приміщенні, беручи участь в обігріві. Чим більше в будинку теплих місць в стінах і підлогах, тим більше така система наближена до променистої — тим краще!
Так сталева труба, з огляду на високу теплопровідність заліза, як не можна краще підходить для створення променистих (не плутати з променевими!) Систем водяного опалення. Що стосується таких недоліків, як підвищена в порівнянні з пластиковими трубами шорсткість внутрішньої поверхні і корозія … Так, що є, то є, доведеться трубу закладати більше, і буде вона у вас успішно коррозіровать … сотню років! Поки одна сталева труба сохне, п’ят пластикових труб здохне …
Як казав Менделєєв, немає шкідливих речовин — є шкідливі кількості. Якщо ви зібралися зробити опалення своїми руками обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем. Я далекий від думки хвалити або лаяти будь-які матеріали або технології. Будь-які матеріали і технології гарні до місця. В системі опалення добре утепленого кам’яного будинку немає нічого кращого звичайної сталевої (не оцинкованої) чорного димаря. Сталева труба довговічна, зварні зчленування (на відміну від пластикових труб) не менш надійні, ніж інші частини системи. Система опалення може бути захована без теплоізоляції в кам’яні стіни і підлоги, сприяючи збільшенню променевої складової. Якщо будинок не дуже великий і високий, маючи на меті і не економлячи на перетині труб, нескладно зробити електронезавісімую систему опалення з природною циркуляцією. Тут потрібно радитися з фахівцями з опалення.
До цих пір сталеві труби є найдешевшими трубами на ринку.

Цілий ряд переваг має автономне газопостачання.

автономне газопостачанняЯкщо ви плануєте будівництво загородного будинку далеко від газових комунікацій, на допомогу вам може прийти автономне газопостачання. Система автономного газопостачання на базі резервуарів (газгольдерів) — це найбільш оптимальний і вигідний спосіб забезпечити скрапленим газом ваш заміський будинок, дачу чи будь-яке інше приміщення. Адже за допомогою нього можна не лише задовольнити всі потреби будинку в гарячій воді і теплі, але й у випадку відсутності електрики. Автономне газопостачання стане джерелом харчування для генератора.

Автономне газопостачання має цілий ряд переваг, ось тільки деякі з них:

Екологічність системи — адже при використанні зрідженого газу не утворюється неприємних запахів, відходів і золи, як від інших видів палива.
Газопостачання набагато вигідніше, ніж електрика з економічної точки зору. До того ж, газом можна забезпечити не тільки кухонну плиту, а й системи автономного опалення (опалювальний котел) — отже, витрати на опалення теж зменшаться.
Довговічність системи автономного газопостачання — адже якщо вона правильно змонтована, то справно послужить вам близько 20-30 років. До того ж, система автономного газопостачання практично безпечна — вибух газу можливий тільки в результаті зловмисних дій.
Незалежність автономного газопостачання від перепадів тиску газу в трубі, що може часто траплятися в міських системах газопостачання.
Система автономного газопостачання повинна бути закладена в проект будівництва будинку, також як і інші необхідні для комфортного проживання в заміському будинку комунікаційні системи.

Газгольдер Автономне газопостачання заміського будинку проводиться наступним чином: на відстані приблизно 10 метрів від об’єкта газифікації в землю закопують міцний і місткий резервуар (газгольдер). У деяких випадках його залишають і на поверхні землі. Від газгольдера прокладають трубопровід, який йде безпосередньо в ті місця, які потребують газифікації — найчастіше це кухня і котельня. Саме через цей трубопровід і надходить газ. Приблизно 1-3 рази на рік газгольдер заповнюють з автоцистерни скрапленим газом (переважно пропаном або бутаном). Коли газ почне випаровуватися, його пари під зниженим тиском пройдуть через труби і репродуктори і надійдуть безпосередньо до приладів споживання газу.

Ступені модернізації систем водопостачання

ступені модернізації систем водопостачанняКількість приладів-водоспоживачів достатньо велика у сучасному міському житлі . Звичні, традиційні — це раковина, ванна, пральна машина ,унітаз і мийка на кухні. Порівняно недавно увійшли в наш побут душова кабіна,гідромасажна ванна, посудомийна машинапроточний водонагрівач або накопичувальний (бойлер), також фільтр очищення питної води (працює за принципом зворотного осмосу). Зростання числа новинок тягне за собою зміну вимог до монтажу і проектування водопостачальних  систем.

У першу чергу необхідно подбати про виключення перепадів тиску в різних точках водоспоживання. Мається на увазі ось що: коли ви миєтеся у ванні, а хтось з домочадців раптом спускає воду в унітазі, вас обдає «окропом». Це результат падіння тиску холодної води у квартирній магістралі і, як наслідок, зменшення витрат холодної води через змішувач ванни. Щоб позбутися від таких сюрпризів, слід збільшити діаметр труби, що підводить і використовувати колекторних (віялову) схему, де на кожну точку водоспоживання закладається окрема труба. Без цього тривала якісна робота сантехпріборов неможлива.

ступені модернізації систем водопостачанняСьогодні розводка найчастіше виконується металопластиковими трубами, що добре зарекомендували себе за різних умов експлуатації. Їх можна змонтувати відкрито, а можна замурувати в стіни або стяжку. Надійність труб особливо висока, якщо вони прокладаються єдиним відрізком (без з’єднань) від точки водорозбору (колектора) до точки водоспоживання (сантехпрібора).

 

 

 

 

Стабільна робота сучасних сантехнічних приладів і побутової техніки неможлива без регулювання напору води і забезпечення її очищення від механічних забруднень. Для цих цілей застосовують запірну арматуру, фільтри грубого очищення й редуктори тиску. Редуктори тиску дозволяють не лише вберегти дорогу сантехніку від гідроударів і підвищеного тиску (> 5 атм), а й встановити однаковий тиск в холодної та гарячої квартирних магістралях. Редуктори вміщують після фільтрів грубого очищення. Як правило, початкове тиск коливається в діапазоні від 0,5 до 6-7 атм. Оптимальні для роботи сантехніки показники (3-4 атм) виставляються за допомогою вбудованого манометра. Регулювання здійснюється за допомогою маховичка або гвинта, наявного в корпусі редуктора. Деякі редуктори встановлюються в один корпус з фільтром.

ступені модернізації систем водопостачанняУ випадку, коли тиск в мережі мало (нижче 0,85 атм), можна рекомендувати монтаж на вводі в квартиру підвищувального насоса, наприклад UPA 15-90 від GRUNDFOS (Німеччина) або аналогічного від фірм DAB (Італія) або VORTEX і WILO (Німеччина ). Але врахуйте, що установка насоса вимагає обов’язкового узгодження у відповідних інстанціях.

 

 

 

 

ступені модернізації систем водопостачанняНе вимагає використання додаткового обладнання правильна робота каналізаційних ліній . Однак треба пам’ятати, що труби, що відводять стоки, необхідно укладати з ухилом (1,5-4%) у бік стояка. За досить довгої трубі це може викликати труднощі, адже непомітно її не проведеш і під стяжкою не сховаєш. Дуже важко створити відступ на каналізаційному стояку (його місцевий злам). Така міра іноді потрібно, щоб «втиснути» який-небудь прилад в сантехнічний короб. Неприпустимо, щоб будь-які ділянки відступу вийшли горизонтальними. При цьому велика небезпека засмічення стояка у вашій квартирі і зриву гідравлічних затворів приладів у нижніх сусідів. У результаті судова тяганина і потрійні витрати вам забезпечені. Фахівці рекомендують створювати ухил на ділянках відступу стояка не менше 22,5 °.

ступені модернізації систем водопостачанняІ нарешті, відзначимо, що для монтажу сантехнічних приладів все частіше стали застосовуватися спеціальні каркасні конструкції з необхідними фітингами (слідом за іноземними продавцями вітчизняні фахівці стали називати їх інсталяціями). Ці пристрої прискорюють монтаж, гарантують якість роботи систем, але головне — дають можливість розміщувати прилади не тільки на стінах або в безпосередній близькості від них, але і в будь-якому іншому місці. А в результаті планування ванної кімнати і туалету вдається зробити незвичайною.