Монтаж каналізації, короткий посібник

Каналізація в житловому будинку необхідна як обігрів. Без добре продуманої каналізаційної системи існування системи людини в приміщенні не можливо назвати комфортабельними. Налагоджена система каналізації це турбота професіоналів, тому проектування, а також монтаж краще довірити фахівцям в цій області.

канализационные трубы

Закладання системи каналізації здійснюють на початковому етапі будівництва, тому краще вчасно задуматися і звернутися до професіоналів.

Прокладка каналізації підрозділяють на два основних етапи:
Прокладка зовнішньої системи комунікації каналізації
прокладка внутрішньої системи комунікації каналізації

схема канализации

Прокладка зовнішньої системи комунікації каналізації, полягає в установці септика і очисних споруд, обладнання для каналізаційних насосних станції та монтажі фекальної і злив системі каналізації.

Прокладка внутрішньої системи комунікації каналізації, звичайно полягає у розведенні каналізаційних труб по всій будівлі та встановлення сантехніки. Зазвичай для прокладки трубопроводів використовуються чавунні труби, але часто використовуються і передові технології, які не піддаються швидкого зносу.

Але зараз ми зупинимося на монтажі внутрішньої системи каналізації.

Монтаж каналізації зокрема монтаж внутрішньої каналізаційної мережі виконується з застосуванням труб чавунних або пластмасових. Монтаж горизонтальних труб, від випуску до стояків, виробляють у приміщеннях, які знаходяться в експлуатації, під підлогою в землі. А в неексплуатованих приміщеннях — над підлогою або стелею, за допомогою звичайних кріплень які використовуються для водопровідних труб. Не рекомендується робити бічні відгалуження на одну хрестовину, т.к трубопровід нерідко засмічується в місці злиття потоків. Приєднані стояки або повороти краще робити за допомогою відводів по 135 градусів. На горизонтальних ділянках встановлюють прочищення або ревізії для видалення засмічень. Прочищення встановлюють на початку ділянки по ходу руху. На підвісних лініях, які роблять під стелею, встановлюють прочищення, які виводяться на вищерозташованих поверхів, і на підлозі цього поверху встановлюється люк.

Зазвичай стояки прокладаються вертикально уздовж стін або в борознах. Діаметр стояків роблять за проектом. Стояки кріплять до стін за допомогою хомутів, які мають у своєму розпорядженні під розтрубами або гачками. Положення стояка перевіряють по схилу. Горизонтальні перекідкі допускаються лише в окремих випадках, як виняток. Для прочищення стояків у них встановлюють ревізії, в підвальному приміщенні або самому верхньому поверсі.

чертеж канализации в квартире

Підводки прокладають із ухилом у бік стояків, монтаж здійснюється після прокладки потрібного стояка. Складання виробляють від трійників або хрестовин на стояки, в напрямку санітарних приладів. Монтаж підводки виробляють з дотриманням умов, які дотримувалися при прокладанні горизонтальних труб.

До однієї і тієї ж підводному човні не допускається приєднання санітарних приладів, які встановлені в різних квартирах на одному і тому ж поверсі. Підводки прокладають над підлогою, або їх підвішують під стелею нижнього поверху. У приміщеннях з підвищеним санітарно-гігееніческімі або естетичними вимогами підводки прокладають в борозенках стін, в підлозі або їх закривають декоративним плінтусом.

Монтаж каналізації з використанням пластмасових труб виробляють з дотриманням правил і вимог, які застосовують для монтажу водопровідної мережі.