Водопостачання і каналізація, монтаж водопроводу своїми руками, система газопостачання, автономне газопостачання, автономне опалення і каналізація заміського будинку
Блог > Коментарі до замітки

Електричні проточні водонагрівачі

водонагревательная станцияВ електричних проточних водонагрівачах вода нагрівається за той короткий час, поки вона проходить крізь соковижималку. Природньо, для цього потрібна велика електрична потужність. При цьому споживання відбувається тільки при користуванні водою. Очевидно, що в електричних проточних водонагрівачах є пряма залежність між витратою (л. / хв) і температурою води: чим вище потрібна температура, тим менше можлива витрата.

Основна перевага будь-якого електричного проточного водонагрівача - компактність. Недолік - вони вимагають підведення великої електричної потужності (зазвичай близько 6-30 кВт), що далеко не завжди можливо.

Очевидно, що кількість води, яке може бути підігрітий електричним проточним водонагрівачем безпосередньо залежить від двох факторів - температури вхідної води і потужності самого приладу. Існують електричні проточні водонагрівачі як для однофазної (їх потужність зазвичай не перевершує 12 кВт), так і для трифазної мережі (найбільш поширені моделі потужністю від 12 до 30 кВт).

Для того щоб прикинути необхідну потужність електричного проточного водонагрівача можна використовувати просте (але настільки ж орієнтовна) співвідношення: розділивши потужність (кВт) на 2 отримуємо витрату (л. / хв). Це співвідношення "близько до правди" при нагріванні води приблизно на 25-30 градусів Цельсія (тобто, наприклад з 10 до 35-40 ° C). Таким чином, 16 кіловатний електричний проточний водонагрівач забезпечує приблизно 8 л / хв. Зазвичай цього досить для прийняття душу.

Нерідко, в магазинах доводиться чути від не дуже чесних продавців, що якийсь проточний водонагрівач при потужності 6 кВт дозволить і душ комфортно прийняти і ванну наповнити.
Простий розрахунок показує, що це не зовсім правдива інформація. Обсяг ванної приблизно 140 літрів. При потужності 6 кВт отримуємо приблизно 3 л / хв. Відповідно для наповнення ванної буде потрібно 140 / 3 = 47 хв. Тобто це далеко не комфортно і при цьому вода у ванній за такий великий час наповнення встигає істотно охолонути. Для того щоб було простіше визначитися з тим, який витрата буде потрібно, наведемо орієнтовну таблицю витрат для різних приладів (умивальник, душ, ванна, "джакузі").
Прилад Витрата на рівні, л. / хв
Мінімальний Комфортний Максимальний
Умивальник, мийка 1 4 6
Душ 4 Серпень 1912
Ванна 13 вересня 1915
"Джакузі" 14 21 25

Множачи на звичну кількість проведених вами в душі або ванні хвилин можна "прикинути" індивідуальні потреби в гарячій воді.

Зручно, що переважна більшість електричних проточних водонагрівачів оснащене системою автоматичного включення при початку водорозбору.

Визначившись з тим, який електричний проточний водонагрівач здатний задовольнити ваші потреби в гарячій воді обов'язково перевірте, чи є такі можливості у вашої електромережі.

середа, 13.10.2010, pyh
Останні замітки

Строим с нуля под ключ